Az alábbi sorokat már lassan egy éve írtam eredetileg, amikor még híre hamva, sőt még ötlete sem volt a webáruházamnak. Ezt fontosnak tartottam az elején megemlíteni, a félreértések elkerülése végett. Fogok én még kapni ezért a cikkemért úgyis eleget, s lehet, hogy rendszeres látogatóim is zokon veszik majd. ... Hát ennyit elöljáróban.
Több olyan honlapot is találsz az Interneten, ahol különböző gyártók keresztszemes mintáit letölthető formában megtalálod. Ha csak ilyen minták miatt jöttél, ki kell ábrándítsalak, az én honlapom és blogom nem ilyen.
(Itt most nem azokról a ténylegesen ingyenesen közkinccsé tett mintákról beszélek, amelyeket azok tervezője töltött fel valamilyen weblapra, hanem azokról, amelyeket a tervezők és forgalmazók engedélye nélkül lettek elérhetőek. A DMC, Anchor, Dimensions, Lanarte, … stb mintái.)
Több olyan e-mailt is kaptam, hogy bizonyos képek mintáit küldjem el, vagy cseréljem el. Eddig sem tettem ezt, és ezután sem fogom. (Kivételt képeznek a már nem fellelhető minták) És még lelkiismeret-furdalásom sem lesz emiatt. Viszont szívesen segítek a készletek, vagy minták legális beszerzési helyeinek felkutatásában, esetleg elmondom azt, hogy az egyes mintákat én milyen forrásból szereztem.
Tudom, hogy a fenti mondatok keményen hangzanak. Nem akarok senkit sem meggyőzni arról, hogy ne a webre feltöltött mintaívek alapján készítse el saját munkáit. Rájöttem, hogy ez szélmalomharc, én pedig nem vagyok Don Quijote. Az indokaimat azért leírom, hátha sikerül valakit meggyőznöm azokkal.
Mivel az Internet terjedésével a nagyobb gyártók is rájöttek arra, hogy a mintáik így is terjednek, az újabb készletek mintaívein többnyire már nincsenek rajta az egyes kódokhoz tartozó színek. A kész kép fotója alapján nem hiszem, hogy be lehetne azonosítani pontosan például öt fajta egymás mellé varrt zöld fonal színét. Persze lehet azt hímezni 2-3 zöld árnyalattal, de soha nem lesz olyan, mint amilyenre tervezték azt. Egy nagyobb kép esetén pedig még csak nem is olcsóbb, ha az összes színárnyalatot külön-külön meg kell venni hozzá.
Ráadásul, ha a neten jobban terjednek ezek a minták, akkor a gyártók kisebb példányszámban fogják csak tudni eladni a termékeiket, azonban a profitelvárásuk ettől valószínűleg nem fog változni. Ez szerintem három dolgot eredményezhet, melyek egyike sem tetszik igazán nekem.
Egyrészt magasabb áron kerülnek a boltokba az új készletek, azaz a következő készleteim beszerzésekor mélyebben kell a zsebembe nyúlni.
Másrészt kisebb eladott példányszám mellet valószínűleg kevesebb pénzük marad a fejlesztésekre, aminek következtében vagy kisebb lesz az új készletek választéka, azaz egyre több egyforma kézimunkát fogunk készíteni, vagy silányabb lesz azok minősége, de gondolom ez már Neked sem tetszene annyira.
A fent leírtakkal vitába lehet szállni, de az álláspontomat nem lehet ezzel kapcsolatban megváltoztatni.
M.I.Eszter
-
Kategóriák
-
Legfrisebb blogbejegyzések
-
Archives
- December 2011
- October 2011
- August 2011
- July 2011
- June 2011
- March 2011
- November 2010
- October 2010
- September 2010
- August 2010
- June 2010
- May 2010
- April 2010
- March 2010
- February 2010
- January 2010
- November 2009
- October 2009
- September 2009
- August 2009
- July 2009
- June 2009
- May 2009
- April 2009
- March 2009
- February 2009
- January 2009
- December 2008
- November 2008
- October 2008
- September 2008
- August 2008
- July 2008
- June 2008
- May 2008
- April 2008
- March 2008
- February 2008
Nekem van annyi ujságom, amiben vannak minták és elég nekem. A keresztszemes ujság nézegeté más mint a foltos ujságok nézegetése, ahonnan ötletet kapsz. Esetleg egy-egy városkép rajza jó lenne, de nem elektronikusan. Igy én ebben a műfajban teljesen igazat adok Neked.
Ismételjem meg a hozzászólásom, mert nem vagyok robot?
A robot kérdést nem értem. 🙂 A többivel egyetértek.
M.I.Eszter